Chladová terapia a terapia teplom

TEPELNÁ TERAPIA

LAVATHERM je príjemné teplo k odbornej aj laickej tepelnej terapii, zmierneniu zdravotných problémov a uvoľneniu pri práci a vo voľno časových aktivitách. LAVATHERM je pevný plastový balíček z certifikovanej, zdraviu nezávadnej plastickej zmesi, naplnený nejedovatým sodium acetate. Násobným ohnutím aktivátora dochádza k reťazovej kryštalizácii a vzniká sálavé suché teplo až 54°C, ktoré príjemne hreje dlhú dobu. Práve dlhodobé prehriatie (2-3 hodiny) má ideálne účinky na prekrvenie, látkovú výmenu a svalové uvoľnenie. Po ochladení, zmes zmení skupenstvo na tuhú látku. Stačí vrecko povariť vo vode a asi po 10 - 20 minútach varu obsah získa späť vydanú tepelnú energiu a zmení sa z kryštalického opäť na číru tekutinu. Lavaterm je tak opäť pripravený na použitie. Balíček LAVATHERM je možné používať mnohonásobne - prakticky až do mechanického poškodenia obalu alebo vyčerpania kapacity cca až 1000x.

Terapiu LAVATHERM je možné používať na tepelno terapeutickú rehabilitáciu, bolesti chrbta a svalov, ťažkosti pri menštruácii, reume a pri masážach na lokálne prehriatie svalstva a časti tela. Má široké uplatnenie v praktickom živote jednoducho vždy, ak je vhodné a žiadané príjemné suché teplo.

CHLADOVÁ TERAPIA

LAVATHERM ako termomédium po predchladení v chladničke si udržuje bezpečnú chladivú teplotu a má použitie v kryoterapií, na pomliaždeniny, výrony, migrény, bolesti hlavy a zubov, horúčky, bodnutie hmyzu, zápaly a podobne. Vychladený balíček LAVATHERM ostáva dlhodobo chladný a poddajný. Doporučuje sa vychladený LAVATHERM prikladať na bolestivé miesto max. 10 minút

Balíčky LAVATHERM či už pre tepelnej terapií alebo pri chladivej terapií sa nedoporučuje prikladať priamo na telo. Vhodné je použiť tenkú priedušnú látku. Pri poškodení LAVATHERM balíčku stačí opláchnuť zasiahnuté miesto vodou a znečistený odev vyprať bežným spôsobom. LAVATHERM je nevhodný pre kojencov a malé deti do 2 rokov.

Rašelinové zábaly

Rašelina obsahuje množstvo živín, minerály a prírodné stopové prvkov, ktoré sa cez ľudskú pokožku ľahko vstrebávajú do tela. Rašelina je tiež bohatá na organické látky, ako sú napr. kyselina huminová, či rozne triesloviny a enzýmy. Rašelinový zábal priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek, pôsobí antibakteriálne, posilňuje imunitu, prekrvuje pokožku, zlepšuje činnosť svalstva a kĺbov, podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov, čiastočne odstraňuje "pomarančovú pokožku" a urýchľuje hojenie výronov a kožných ekzémov. Rašelinový zábal sa odporúča aplikovať opakovane 6-10 krát mesačne, približne po dobu 20 minút.

Chladová terapia a terapia teplom

V kategórii sa nachádzajú 2 produkty.
Zobraziť 1 - 2 z 2 položiek
Zobraziť 1 - 2 z 2 položiek