RAŠELINOVÝ ZÁBAL Zobraziť väčšie

Rašelinový zábal

Nový produkt

UPOZORNENIE : Poštovné 5,00 € sa učtuje za každý objednaný balík rašeliny rozmerov 14x37cm = 80 kusov  , 29x37cm = 40 kusov  alebo 58x37 cm = 20 kusov pretože hmotnosť každého balíka je 18 kg. 

Zaradili sme do našej ponuky rašelinové zábaly od firmy TORF Krasno, ktorá je dlhoročným výrobcom rašelinových produktov špičkovej kvality.

raselina-mapa

Viac detailov

38,40 € s DPH

Pridať do obľúbených

Detaily

Liečebné účinky rašeliny:
- termofyzikálny
- fyzikálno-chemický
- biochemický

Jedným z hlavných liečebných účinkov rašeliny je tepelný, ktorý dosiahneme jej zohriatím. V porovnaní s tepelnou kapacitou

vody je tepelná zotrvačnosť rašeliny 5 x dlhšia, čo podporuje výrazný hlboko pôsobiaci tepelný liečebný efekt peloidu s celkovou tepelnou odpoveďou organizmu ako komplexná reflexná reakcia. Špeciálnou úpravou rašeliny sa podarilo tepelnú zotrvačnosť ďalej predĺžiť o 20% pri súčastnom zlepšení manipulácie s výrobkom. Súčasťou rašeliny sú tiež produkty humifikačného procesu (huminové kyseliny, látky steroidnej a hormonálnej povahy), ktoré sa pri priamej aplikácii stávajú súčasťou komplexného pôsobenia peloidu.

Indikácie:
- chronické reumatické choroby
- artrózy svalové kontraktury
- bolestivé vertebrogénne syndrómy
- gynekologické ochorenia - pod dohľadom odborníka

Kontraindikácie:
- ťažké ochorenia nervového systému
- akútne zápaly močových ciest
- tehotenstvo
- dekompenzované kardiologické ochorenia a ťažké obehové poruchy
- horúčkovité stavy ťažké zápalové kožné ochorenia

Návod na použitie:
Jednorázové rašelinové obklady priložíme na požadované miesto klienta priepustnou stranou . Na nepriepustnú stranu položíme termo podušku, ktorá je zohriata na teplotu 50°C- 65°C. Jednorázový rašelinový obklad, ktorý má izbovú teplotu sa po priložení na telo klienta nahreje na teplotu na cca 36°C. Po priložení nahriatej termopodušky sa teplota jednorázového rašelinového obkladu do 3 minút zvýši na teplotu cca 44 °C . Táto teplota sa v priebehu 20 minútovej aplikácie zníži iba o 1-2°C.

Pot klienta pritom absorbuje do seba jednorázový rašelinový obklad. Jednorázový rašelinový obklad spolu s nosičom tepla po priložení na klienta môžeme prekryť froté uterákom alebo malou dekou. Ak chceme použiť jednorázový rašelinový obklad na liečbu chladom, doporučuje sa tieto obklady vychladiť v chladničke/mrazničke na teplotu cca 6°C. Termopodušky sa ohrievajú na príslušnú teplotu buď v teplej vode alebo v mikrovlnnej rúre. Na nahrievanie termopodušiek sa dá použiť aj 17 litrová nádoba na ohrev masážnych lávových kameňov. V prípade volby negatívnej tepelnej varianty (chladivá aplikacia) sa termopoduška chladí v mrazničke. Termopodušky sú plnené špecialne upravenou rašelinovou zmesou a majú vybornú tepelnú zotrvačnosť.

raselinovy zabalraselinovy zabal

Jednorázový rašelinový zábal : 14x37 cm    Balenie 80 kusov v kartóne    Cena : 38,40 €/kartón

raselinovy zabal

Termopoduška na ohrev jednorázových rašelinových zábalov : 14x37 cm    Cena : 17,40 €/kus

raselinova poduska

Jednorázový rašelinový zábal : 29x37 cm    Balenie 40 kusov v kartóne    Cena : 33,60 €/kartón

raselinovy zabal

Termopoduška na ohrev jednorázových rašelinových zábalov : 29x37 cm    Cena : 27,60 €/kus

raselinova poduska

Jednorázový rašelinový zábal : 58x37 cm    Balenie 20 kusov v kartóne    Cena : 38,88 €/kartón

raselinovy obal

Termopoduška na ohrev jednorázových rašelinových zábalov : 58 x37 cm    Cena : 48,00 €/kus

 

 

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež: